Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Одарій-Захар’єва, директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації; Ілля Лубашев, начальник 78 реабілітаційного госпіталю; Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю; Андрій Бeлозьоров, провідний фахівець з протезування та ортезування Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства; Тетяна Рудь, фахівчиня медичного відділу Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства;
16 Березня, 2023, 15:44

В Україні 100 підприємств мають державні ліцензії на виготовлення протезів

Вони дають однорічну гарантію на обслуговування. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Він зазначив, що військові, яким потрібно протезування, можуть отримати ці послуги на будь-якому підприємстві України.

“Я хочу зазначити, що наші протези не гірше іноземних, тому що вони виготовляються з іноземних матеріалів та вузлів. До того ж перевага нашого протезування у тому, що військовий має право безплатного гарантійного обслуговування протягом одного року”, – зазначив посадовець.

Як розповіла Тетяна Рудь, фахівчиня медичного відділу Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства, це підприємство саме велике на півдні Україні, і одночасно може приймати до 40 осіб.

Андрій Бeлозьоров, провідний фахівець з протезування та ортезування Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства додав, що підприємство може виготовляти навіть такі протези, які дозволять військовому повернутися на фронт.

“Дуже велике значення має перший протез, щоб людина звикла до нього. У нас на підприємстві є стаціонар первинного протезування. Це дуже важливо, тому що людині треба навчитися ходити на протезі. Для цього у нас є доріжки з різними покриттями. І до тих пір, поки ми не побачимо, що людина самостійно ходить на протезі, вона знаходиться у нас”, – додав фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini