Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ксенія Ширяєва, авторка UA Child Education Hub - освітнього проєкту, зробленого українцями для українських діточок у Клужі-Напоці, Румунія
9 Березня, 2023, 12:46

В освітньому центрі у румунському Клуж-Напоці навчаються понад 200 українських дітей – після війни вони планують повернутися до України

Він запрацював у липні 2022 року при підтримці UNICEF Romania. Про це під час брифінгу у Медіа Центрі Україна – Одеса розповіла Ксенія Ширяєва, авторка UA Child Education Hub – освітнього проєкту, зробленого українцями для українських діточок у Клужі-Напоці, Румунія.

Як розповіла Ксенія Ширяєва, ідея проєкту почалася з того, що приватна британська школа Royal School захотіла чимось допомогти українським дітям і запропонувала надати двоповерхову будівлю. 

“У липні 2022 року ми розпочали цей освітній проєкт, частково допомагали грошима батьки. Пілотному проєкту у липні фінансову підтримку надали некомерційні організації Mercy Corps та PATRIR (Румунський інститут миру) – некомерційна організація, імплементатор проєкту. Потім ми почали шукати спонсорів, це було надважко. Я надіслала 50 листів до міжнародних агенцій, але відповідей не було. Але потім я сфокусувалася на фонді ООН UNICEF, вони відповіли через тиждень”, – розповіла Ксенія Ширяєва.

В листопаді 2022 року фонд підтвердив, що  буде підтримувати проєкт до 31 липня 2023 року. Також до спонсорування проєкту приєдналася IT-компанія Accesa. Продовження фінансування залежатиме від роботи освітнього хабу та безпекової ситуації в Україні. 

“Зараз у нас викладають 20 людей, і вчаться понад 200 учнів від 5 до 17 років з усіх міст України. Ми йдемо нога в ногу з офіційною програмою Міністерства освіти України. Вони надіслали нам 400 підручників”, – зазначила авторка проєкту.

Як зазначають батьки вихованців цього освітнього хабу, дітям цей проєкт допоміг пережити стрес. 

“Ми були розгублені. Цей проєкт був для мене світлом в кінці тунелю. Для підлітків дуже важливо живе спілкування. Цей проєкт дуже цікавий досвід, ми були як країна в країні – Україна в Румунії” – розповіла Наталія Шевцова.

Валерія Нардет, мати двох дітей, 12 та 9 років, додала, що вони приїхали до Румунії майже рік тому. “Я  не мала уяви, куди віддавати дітей. Вони спілкувалися з однолітками, але вони не розвивалися”, – зазначила Валерія.

“Це велика допомога для нас. Тому що коли діти прокидаються і питають, чи йду я сьогодні до школи, це велике щастя для батьків. Але гадаю, що всі ми після війни повернемося до України”,  – додала Олена Гудзь, мати вихованця проєкту.

Втім, як зазначила Ксенія Ширяєва, це саме освітній проєкт, а не акредитована Міністерством освіти України школа.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini