Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександра Предущенко, головна редакторка бюро інформаційного контенту “Суспільне Миколаїв”; Катерина Лисюк, продюсерка філії “Суспільне Миколаїв”; Вікторія Андрушків, лінійна продюсерка “Суспільне Миколаїв”; Юлія Єрмушова, режисерка монтажу “Суспільне Миколаїв”; Валентина Гурова, кореспондентка “Суспільне Миколаїв”
3 Березня, 2023, 14:38

В Одесі презентували першу частину документального фільму “Битва за Миколаїв”

Ідея зробити фільм у команди “Суспільне Миколаїв” з’явилася у грудні 2022 році. Одеська прем’єра відбулася у Медіацентрі Україна – Одеса.

Як кажуть автори проєкту, перш за все вони хотіли показати, як саме Миколаїв вистояв у ті часи. “Миколаїв – це фортеця півдня України. За його долею спостерігала вся Україна, та багато людей не знають, як саме місто вистояло, що пережили містяни. І у фільмі ми хотіли показати, що відбувалося з самого початку вторгнення.  Багато хто помилявся, коли думав, що Миколаїв не встоїть”, – зазначила Валентина Гурова, кореспондентка “Суспільне Миколаїв”.

Як зазначила Вікторія Андрушків, лінійна продюсерка “Суспільне Миколаїв”, найскладніше під час роботи над фільмом було домовитися зі спікерами, а також знайти перші кадри обстрілів міста. “Ніхто не сидів біля вікна з телефоном, тому що ніхто не знав, що росіяни нападуть. В сусідніх селах люди знімали відео перших атак, але потім видаляли їх з міркувань безпеки”, – зазначали Андрушків.

Катерина Лисюк, продюсерка філії “Суспільне Миколаїв” розповіла, що головною метою також було показати, що Миколаїв вистояв “попри думки про те, що це проросійське місто”. “Коли ми монтували відео, ми іноді ридали, іноді сміялися. Емоцій було багато і цими емоціями хотілося б поділитися”, – додала Лисюк.

Олександра Предущенко, головна редакторка бюро інформаційного контенту “Суспільне Миколаїв” зазначила, що зараз команда авторів замислилися над тим, щоб зробити другу частину фільму.  

Презентацію та сам фільм можна подивитися за посиланням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini