Фото Медіацентр Україна – Одеса: Євген Лєвєнберг, голова «Громадської ради EXPO 2030 Одеса»; Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації; Вадим Мороховський, голова президії «Громадської ради EXPO 2030 Одеса»
28 Березня, 2023, 16:15

В Одесі презентували макет виставкового комплексу EXPO 2030

У разі, якщо заявка Одеси переможе, всесвітня виставка проходитиме на площі 200-300 гектарів на так званих “полях зрошення”. Про під час презентації проєкту у Медіа Центрі Україна – Одеса розповів Євген Лєвєнберг, голова «Громадської ради EXPO 2030 Одеса».

“Територія EXPO 2030 – це 200-300 гектарів на так званих “полях зрошення”. Це вимога Міжнародного бюро виставок – проєкт має розв’язувати екологічні проблеми того місця, де виставка проходитиме. Павільйони будуть зроблені з екологічних матеріалів –  з металу, карбону, пластику, а на даху – сонячні панелі. Уся виставка буде сама себе забезпечувати теплом, світлом та прохолодою”, – зазначив Лєвєнберг.

Він додав, що проєкт виставкового комплексу для Одеси архітектурне бюро Zaha Hadid Architects розробило безплатно, тому що “вони хочуть стояти поруч з переможцем”.

“Всі будівлі, які ми бачимо на макеті – це конструктор. Всі ці споруди можна буде розібрати та трансформувати. Кожна країна, після завершення виставки зможе або забрати павільйон до себе і зробити з нього, наприклад, школу, або подарувати Україні” – зазначив Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації.

“Дамба Хаджибейського лиману теж буде повністю модифікована, адже саме на ній буде розташовано центральний виставковий павільйон”, – додав Лєвєнберг.

Евген Лєвєнберг також додав, що буде побудовано об’їзну дорогу: вона проходитиме за територію EXPO 2030, у глибині “полів зрошення”, поєднає “Клеверний міст” та буде продовжена за авторинок “Куяльник”.

Він зазначив, що згідно з проєктом нової об’їзної дороги, великі вантажівки не зможуть в’їжджати безпосередньо у місто.

“Між виставковими павільйонами країн будуть розважальні майданчики, кафе, інша необхідна інфраструктура. А після EXPO 2030 виставковий павільйон Одеси залишиться як виставковий комплекс Одеси та південного регіону”, –  додав Григоришин.

Повне відео презентації можна подивитися за цим посиланням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini