Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андріан Кептонар, член постійної комісії з питань національної безпеки, оборони та громадського порядку парламенту Республіки Молдова
17 Березня, 2023, 17:31

“Увічнити пам’ять Олександра Мацієвського у Молдові  –  це дуже гарна ініціатива” – депутат парламенту Молдови Андріан Кептонар

Проте, на його думку, зробити це в Кишиневі зараз неможливо. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса сказав Андріан Кептонар, член постійної комісії з питань національної безпеки, оборони та громадського порядку парламенту Республіки Молдова.

Як зазначив Андріан Кептонар, це дуже гарна ініціатива, і є багато громадян республіки Молдова, які воюють та допомагають Збройним Силам України битися проти росії.

“Але я думаю, що зараз у Кишиневі це неможливо, тому що в Кишиневі проросійський мер, який намагається називати себе проєвропейським. Але у муніципальній раді Кишинева немає проєвропейської більшості, і до виборів, які пройдуть цієї осені, це не вдасться” – додав депутат.

Він сподівається, що такі ініціативи будуть надходити від інших міст Молдови, де у муніципальних радах є проєвропейська більшість.

Згідно з відкритими даними, Олександр Мацієвський, снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади територіальної оборони Чернігівської області, народився 10 травня 1980 року у Молдові, мав громадянство цієї країни. Там він закінчив середню школу та електротехнічний коледж. Потім родина повернулася на батьківщину до Ніжина.

11 березня Міністерство закордонних справ та євроінтеграції Молдови засудило акт вбивства громадянина Молдови.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini