2 Листопада, 2022, 13:04

Українська енергетична система повністю керована, «блекаут» нам не загрожує — Центр досліджень енергетики

Українська енергетична система сьогодні повністю керована, а всі відключення електроенергії не мають жодного стосунку до так званого «блекауту». Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна  — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

«Блекаут» в англійській системі подій — це повне виключення енергосистеми, пов’язане з тим, що вона некерована. Система відключається, відбувається велика кількість техногенних аварій. Наша система сьогодні абсолютно керована, і відключення, які відбуваються, це відключення свідомі. Це означає, що або прилетіло в конкретний елемент обладнання, або ми зробили це керовано. Там не План B і План С, там до Плану К все розписано», — заявив Олександр Харченко.

За його словами, ці детально розроблені плани дуже допомогли, коли певні частини України опинилися під загрозою відключення електроенергії на дуже суттєві терміни. Адже завдяки заздалегідь розробленим схемам, електропостачання відновили через 7-8 годин. 
«Планування відбувається постійно, інженери і диспетчери зараз із системи максимум витискають, щоб вона максимально була керована і жодних «блекаутів» не було», — запевнив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini