16 Грудня, 2022, 14:40

У вересні прямі збитки у сільському господарстві України через війну склали $6,6 млрд, непрямі сягали $34 млрд – Мінагрополітики

У вересні Мінагрополітики та Київська школа економіки представили звіт по оновленим збиткам через війну у сільському господарстві. Про його дані під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик.

«Ще тоді цифри були такі: приблизно 6,6 млрд доларів прямих збитків — це знищені зерносховища, сільгосптехніка, вкрадена або знищена продукція та інші. Також є таке визначення як непрямі збитки: це може бути недоотримана вигода, екологічні збитки та інші. Вони на той момент сягали приблизно 34 млрд доларів», — повідомив Башлик.

Як зазначив заступник Міністра, ситуація є непростою в усіх галузях, але тоді, коли через війну майже повністю зупинено промисловість, аграрна сфера продовжує залишатися основним драйвером економіки. 

«До війни Україна була світовим лідером за експортом багатьох культур і годувала крім себе 400 млн людей у світі. Приблизно 40% від всього українського експорту займала саме аграрна продукція. Ми вже бачимо наслідки. Бачимо скорочення посівних площ по озимих культурах — приблизно 30-35%», — розповів Денис Башлик.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini