16 Листопада, 2022, 17:41

У третьому кварталі 2022 року повернулися довоєнні проблеми українського бізнесу, більшість – через податкові питання та дії правоохоронців – бізнес-омбудсмен Ващук 

Минулоріч Рада бізнес-омбудсмена отримала рекордну кількість звернень від українського бізнесу, переважно з податкових питань. У 3 кварталі 2022 року довоєнні проблеми бізнесу повернулися. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Як зазначив Ващук, у 2021 році Рада отримала 2182 звернення. Більшість стосувалася податкових питань (62%), дій правоохоронних органів (14%), державних регуляторів (6%), органів місцевого самоврядування (4%) та митних питань (3%). У 2022-му через повномасштабну війну відбулися певні зміни.

“У перші місяці вторгнення старі проблеми відійшли на другий план. До нас зверталися із проблем критичного імпорту, релокації, транскордонної логістики, бронювання працівників. Але вже у третьому кварталі 2022 року було 308 звернень. Повернулися довоєнні питання в тих самих пропорціях і масштабах. Податкові питання склали дві третини, на другому місці – зловживання правоохоронних органів (4%) та незрозумілі зміни до законодавства (2%)”, – пояснює бізнес-омбудсмен. 

Наразі РБО готує дорожні карти для бізнесу, аби допомогти їм зорієнтуватися у нових непередбачуваних умовах, а також встановлює нові партнерства (зокрема, з коаліцією Rise Ukraine). Установа готова приєднатися до процесів відбудови країни. 

“З 17 листопада ми знову запускаємо повний спектр наших послуг щодо опрацювання скарг бізнесу. Будемо приймати скарги за нормальним порядком”, – оголосив Ващук. 

Він додав, що Рада наголошує на необхідності невідкладного затвердження державою переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії, та тимчасово окупованих територій. Без такого переліку підприємці не можуть застосувати податкові пільги відповідно до змін до Податкового кодексу від березня 2022 року.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini