Фото Медіацентр Україна – Одеса: Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського Інституту Майбутнього. Презентація докладу: “Одеський міф в російсько-українській війні 2022 року”
10 Лютого, 2023, 16:09

У путіна немає ніяких сантиментів щодо Одеси, домовитися не вийде – Український Інститут Майбутнього

Якщо буде можливість та необхідність, російська влада буде нищити будь-яке місто. Про це у Медіацентрі Україна – Одеса під час презентації докладу “Одеський міф  в російсько-українській війні 2022 року” заявив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

“Багато хто казав – Одеса долю Харкова не повторить, тому що це місто Пушкіна, і путін любить Одесу. Але путіну плювати на будь-яке місто. Можливо лише тільки не на Петербург та на кримський міст, це для нього священна корова. Якщо буде потреба та можливість, він буде нищити все”, – зазначив Вадим Денисенко.

Експерт додав, що російське керівництво не знає, що таке війна, і воно живе телевізійними уявленнями про це. На відміну від радянських лідерів Микити Хрущова чи Леоніда Брежнєва, які пройшли другу світову війну.

“Тому зараз російське керівництво намагається реконструювати те, про що вони не знають. І тому для них знищення будь-якої кількості людей та міст ніяк не завадить, якщо це дасть їм перемогу”, – зазначив експерт.

Також Вадим Денисенко нагадав про ще один міф – про те, що одесити, як ділові люди, зможуть домовитися, а влада у Києві просто не розуміє місцеві потреби. “За це у 2014-му році поплатився Донецьк. Крім того, ця впевненість про можливість домовитися нагадує вербування зеків у ПВК “Вагнер”. Зеки теж думали, що вони хитрі та зможуть обманути всіх. Долю цих зеків у ПВК “Вагнер” всі знають”, – зазначив експерт. 

Вадим Денисенко також додав, що путін та російська армія можуть планувати дійти до Одеси, але зараз в них немає такої можливості.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini