Фото Медіацентр Україна – Одеса: Яна Тітаренко, голова ГО “Закон природи”; Аліна Заборна, керуюча притулком “Ковчег”; Ольга Чевганюк, операційна директорка UA Animals; Валентина Дацюк, заступник директора департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради
7 Лютого, 2023, 13:35

У одеському притулку “Ковчег” перебувають 700 собак та 97 котів

Це майже втричі більше, ніж було до повномасштабного вторгнення, тому зараз притулок вже не приймає нових тварин. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Аліна Заборна, керуюча притулком “Ковчег”.

“Зараз ситуація набагато складніша, ніж до війни. У нас в притулку перебувають приблизно 700 собак та цуценят, а також 97 кішок. Це втричі більше, ніж було до війни, в нас вже просто немає місця, тому нових тварин ми не приймаємо. До війни багато людей приходили забрати додому котика чи песика, зараз таких людей мало”, – зазначила зоозахисниця.

Вона додала, що дуже часто господарі собак просто не лишають для притулку вибору. “Люди приводять дорослих собак, які все своє життя жили в родинах, які не знають, що таке вулиця. Вони дуже емоційно страждають. Люди не дають нам права вибору. Вони говорять: заберіть тварину, або ми залишимо її на вулиці”, – зазначила Аліна Заборна.  

Яна Тітаренко, голова ГО “Закон природи” додала, що ситуація з безпритульними тваринами в Одесі ускладнена ще тим, що є дуже багато тварин, яких покинули господарі, які виїхали після повномасштабного вторгнення. Також багато тварин передають зооволонтерам військові з зони бойових дій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini