Учасники дискусії, Медіацентр Україна
15 Листопада, 2022, 16:01

У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Стійкість українських компаній: діалог бізнесу та міста»

Про план безперервності бізнесу в умовах війни та про те, як компаніями варто готуватись до інфраструктурної стійкості — ці та інші теми обговорювали учасники дискусії «Стійкість українських компаній: діалог бізнесу та міста», яка відбулась у Медіацентрі Україна.  До спілкування долучились заступник голови Львівської міської ради Андрій Москаленко, головний юрист Львівського ІТ Кластера, керівник ВСР-команди Львівського ІТ Кластера Нестор Швець, віце-президентка та операційний керівник GlobalLogic в Україні Анна Щербакова, молодший віце-президент з інжинірингу, GlobalLogic Ukraine Ігор Костів.

Повне відео дискусії можна переглянути тут.

Також пропонуємо яскраві цитати спікерів:

Андрій Москаленко, заступник голови Львівської міської ради про   відновлення зв’язку в умовах війни:

«Для ІТ-галузі, як зрештою для всіх галузей, дуже важливими є базові критичні речі функціонування. Це від, звичайно що стабільного електропостачання, можливостей зв’язку. В принципі ці всі речі масштабуються на всі галузі. Ми з цього моменту провели декілька зум-зустрічей з ІТ Кластером, після цього мали розмови з мобільними операторами, тому що питання зв’язку було ключовим. І є багато речей, які ми технічно опрацьовували». 

Анна Щербакова, віце-президентка та операційний керівник GlobalLogic в Україні про те, що таке ВСР-план:

«ВСР-план, або “business continuity plan”, або, як ми більше звикли, “план безперервності бізнесу” — це в принципі сукупність сценаріїв на будь-які можливі форс-мажорні ситуації, що можуть трапитися з вашим бізнесом.  У GlobalLogic він існує вже багато років, вперше ми дуже активно його тестували у 2014-му і вдруге — у лютому 2022 року. Почали тестувати і не закінчуємо в принципі». 

Ігор Костів, молодший віце-президент з інжинірингу, GlobalLogic Ukraine про реалізацію плану безперервності бізнесу:

«ВСР розробляється на декількох рівнях і в IT в проектній методології якраз і описаний процес. Тобто визначаються пріоритети бізнесу, визначається, що може статися. Тому що, все що стається, воно не стається отак раз і сталось, завжди є якісь передумови, або сигнали на які можна реагувати. І так само визначається критичність цієї події для бізнесу. Чи вона надкритична чи менш критична і наскільки вона тривала, наскільки може вплинути на події. Кожен сценарій опрацьовується і визначається наша  відповідь на цей сценарій». 

Нестор Швець, головний юрист Львівського ІТ Кластера, керівник ВСР-команди Львівського ІТ Кластера про функціонування IT- галузі в умовах війни:

«Проєкт IT Research Resilience показав дуже хороші результати. У основі своїй, айтівці готові працювати для країни, більшість з них готові залишитися в країні. І найбільше їм допомагає перебувати тут, симбіоз, співпарця Кластеру, влади, як обласної так і міської.  Тобто це  дозволяє говорити про те, що галузь резистентна, за певних умов, наші айтівці не хочуть покидати ні України, ні міста і навпаки шукають шляхи, як повністю відновитися, як повністю  бути максимально ефективними».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini