Фото Медіацентр Україна - Одеса: Сергій Судець, засновник спільноти "Повітряна Тривога", підполковник Національної Гвардії
10 Листопада, 2022, 15:43

У людей є від 2 до 15 хвилин, щоб сховатися від загрози з неба – експерт з ППО

Але це залежить від типу атаки, розповів під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса засновник спільноти «Повітряна тривога», підполковник Національної Гвардії Сергій Судець.

«В першу чергу скільки у людей є часу, щоб пройти в укриття, залежить від типу зброї й звідкіля йде атака. Якщо це Каспій, ракета йде десь 40-60 хвилин, після того, як ми її побачили, у людей є це десь 15 хвилин, щоб знайти укриття. Якщо це Чорноморський регіон, запуск йде с кораблів чорноморського флоту чи самого Криму, і працює «Калібр», це десь 10 хвилин», – розповів Сергій Судець.

А якщо атака йде з херсонського напрямку «Іскандерами», то часу ще меньше, зауважив експерт. «Може бути так, що дві хвилини, і ракета вже тут. Але зараз їх на тому напрямку «прибили», – додав Сергій Судець. 

2-3 дні було складно з першими атаками іранських «Шахедів», розповів експерт. «Але дякуючи нашим фахівцям ППО, ми й до них знайшли ключик», – зауважив Сергій Судець.  

Спільнота «Повітряна тривога» з’явилася у лютому 2022 року, тому що більшість районів міста Одеса на той час не вмикали сигнали тривоги. У Viber кількість підписників становить понад 7 тисяч.


У серпні було створено телеграм-канал «Повітряна тривога», зараз його авдиторія становить близько 105 тисяч.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini