У листопаді 368 людей отруїлися чадним газом, з них 20 померли, лише за перший тиждень грудня 97 отруїлися, 14 померли – ДСНС
В Україні зростає кількість людей, які отруїлися чадним газом та померли внаслідок такого отруєння. Про важливі запобіжні заходи під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
«За статистикою МОЗ, за листопад 368 людей в Україні отруїлися чадним газом, з них 92 дітей, 20 померли. Нам дали статистику по дням грудня до 7 числа — 97 людей отруїлися, 25 дітей, 14 померло. Найбільше таких випадків у Львівській, Київській, Дніпропетровській, Харківській областях. Є одне правило: генератори мають використовуватися виключно на відкритому повітрі, і подалі від віконних та дверних пройм. Якщо є глуха стіна, допускається 1 метр. Якщо немає — 6 метрів. Купуємо сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу. Підключаємо не самостійно, а нехай це робить фахівець. Заправляємо генератор не під час роботи, на холодну. І ще одне важливе правило: майте при собі вогнегасник», — рекомендує Хорунжий.
Пресофіцер ДСНС зазначив, що частина випадків отруєння чадним газом — від пічного опалення.
«Важливо подивитися, щоб не було тріщин на печі, прочистити димоходи, щоб труба могла пропускати чадний газ, дим, продукти згоряння. Не залишайте печі без нагляду. Те саме стосується і котлів, тому що, якщо вони не перевірені та не підготовлені, можуть давати збої і чадний газ», — радить фахівець.
Хорунжий повідомив, що убезпечити від отруєння можуть детектори чадного газу, які є на українському ринку.
«Якщо ви використовуєте вдома піч, котел або інші теплогенеруючі пристрої, пов’язані з горінням, встановіть цей датчик. Під час перевищення гранично допустимої концентрації чадного газу, він почне сигналізувати як будильник», — додав пресофіцер.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini