Фото Медіацентр Україна — Одеса: Гліб Скоробогатов, інструктор з адаптації в екстремальних умовах
15 Листопада, 2022, 15:10

«У будинку треба зробити зони тепла та запастися водою», —  експерт з виживання в екстремальних умовах 

І мати три комплекти «тривожної валізи». Такі поради з виживання в умовах війни під час брифінгу у Медіацентр Україна — Одеса надав інструктор з виживання в екстремальних умовах Гліб Скоробагатов.

«Починайте забезпечувати себе таким чином. Перший комплект – це те, що має бути у вас, коли ви просто виходити у місто. Другий — це запаси дома, що допоможе пробути у місті кілька днів. І третій комплект – це те, що дозволить вам на декілька діб виїхати за місто та жити у режимі повної автономії, не думати де спати, що їсти та пити», —  сказав Гліб Скоробагатов.

Щоб забезпечити себе необхідним у будинку, треба провести «репетицію блекауту». «Не користуватися світлом, теплом, водою. Тоді ви зможете зрозуміти, що вам не вистачає», — пояснив експерт.

В умовах зникнення опалення треба зробити у квартирі зони тепла. «Можна завісити теплою ковдрою вхідні двері. Також закріпити за батареєю опалення тепловідбивний матеріал. Також над ліжком можна зробити навіс з тієї ж ковдри, щоб там була зона тепла та комфорту», – додав Гліб Скоробагатов.

Як рідину для грілок експерт радить використовувати солону воду та підігріту рослинну олію. «Також будь-який металевий предмет, наприклад, гантеля, поміщена у місткість з піском, може зберігати тепло у приміщенні десь дві години», – пояснив фахівець.

Запаси води треба робити виходячи з розходу 2-3 літри на добу. «Для цього можна у господарському магазині придбати технічний рукав густиною не менше 120 мікронів. У три метри такого рукава поміститься 180 літрів води».

Щоб бути на зв’язку, потрібно мати простий радіоприймач. «Також якщо немає зв’язку, ви можете у настройках смартфона перейти у режим 2G – це дозволить відправляти та отримувати повідомлення», —  додав Скоробагатов. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini