Фото Медіацентр Україна – Одеса: Велізар Шаламанов, ексміністр оборони Республіки Болгарія та голова Комунікаційної та інформаційної організації НАТО
10 Березня, 2023, 16:06

У Болгарії є потужності для виробництва боєприпасів на потреби ЗСУ,  справа за урядом – ексміністр оборони Болгарії

Мова йде і про державні, і про приватні компанії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Велізар Шаламанов, ексміністр оборони Республіки Болгарія та голова Комунікаційної та інформаційної організації НАТО.

Він зазначив, що є дві державні компанії, які знаходяться у місті Сопот та місті Костенец, які належать державі і готові працювати на українську оборону. 

“Зараз усі ці потужності наявні, і потрібно говорити про необхідність практичних заходів з боку уряду Болгарії в рамках мандату на допомогу Україні, який надав парламент, що і дали поширювати потужності виробництва, щоб реагувати на високий попит на такі види озброєння. Потужності для підтримки України є, але яким чином розпоряджатися ними, залежить від уряду”, – зазначив Велізар Шаламанов.

Він також додав, що у Болгарії є приватні компанії, і ексміністр очікує, що вони зараз стануть більш активними, тому що зацікавлені у співпраці не тільки з Україною, але й Польщею чи США. 

“Я не можу зараз розповісти про характер роботи цих компаній, але можу запевнити – в Болгарії є приватні компанії, які мають виробничі потужності й зацікавлені у подальшій співпраці в рамках НАТО, ЕС і підтримці України”, – додав Шаламанов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini