Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Резніков, міністр оборони України; Кайса Оллонгрен, міністерка оборони Королівства Нідерланди
14 Березня, 2023, 17:25

У 2025 році Нідерланди разом з Бельгією передадуть Україні два мінні тральники

Екіпажі розпочнуть навчання у другій половині 2023 року. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Кайса Оллонгрен, міністерка оборони Королівства Нідерланди.

“Нідерланди  разом з Бельгією надасть  два мінних тральники класу «Alkmaar» разом з Бельгією. Ці кораблі будуть готові у 2025 році. Також ми забезпечимо мости й переправи. Питання мін та мінної небезпеки  у морі не закінчиться разом з війною. Ці кораблі внесок у майбутнє України,”  – зазначила Оллонгрен.

Коментуючи цю інформацію, міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що опрацювання цього питання триватиме у трьох напрямках.

“Перша – це підготовка екіпажу. Друга  – поки триває відкрита фаза війни, через конвенцію Монтре не можуть пройти військові кораблі через Босфор. І третя – після звільнення територій потрібно буде вибудовувати нову архітектуру безпеки як мінімум у Європі. Україна отримає певні гарантії безпеки. І поки ці гарантії не будуть і зрозумілими й для росії, розмінування акваторії Чорного моря є небезпечним”, – зазначив Олексій Резніков.

Він також додав, що українські військові моряки можуть опанувати  ці кораблі швидше, аніж заплановано, отже терміни їх постачання можуть прискоритись.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini