Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олена Погребняк, керівниця Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області;
1 Березня, 2023, 14:42

У 2022 році до Одеської міграційної служби за закордонними паспортами звернулося втричі більше людей ніж зазвичай

Понад 60% звернень надійшло від тимчасово переміщених осіб. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса повідомила Олена Погребняк, керівниця Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області.

“Наша область стала такою, в яку люди приїжджали перечекати, перепочити, заспокоїтися. І у 2022 році був рекорд за запитами на оформлення закордонних паспортів. Але понад 60% цих запитів було від внутрішньо переміщених осіб, які переїхали до Одеси з зони бойових дій”, – зазначила Олена Погребняк.

Вона також додала, що переважно закордонні паспорти оформляли для дітей та літніх людей. 

“Люди з 25 до 60 років – це більш активна частина громадян, які подорожують, і у них є паспорти. У дітей документи змінюються кожні 4 роки, а літніх людей через матеріальне становище їх просто не було”, – зазначила посадовиця. 

Вона також додала, що зараз для українців полегшилася можливість оформити документи за кордоном. 

“У Варшаві, Гданську, Вроцлаві та Кракові – відкриті відділення ДП “Документ”, підрозділу міграційної служби, де можна за українськими цінами там можна оформити документи та поновити водійське посвідчення. Також плануємо відкриті такі відділення в інших країнах – Німеччині, Іспанії, в Туреччині, де проживає велика кількість українців саме через бойові дії”, – зазначила Погребняк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini