Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Одарій-Захар’єва, директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації; Ілля Лубашев, начальник 78 реабілітаційного госпіталю; Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю; Андрій Бeлозьоров, провідний фахівець з протезування та ортезування Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства; Тетяна Рудь, фахівчиня медичного відділу Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства;
16 Березня, 2023, 15:49

У 2022 році 6 тисяч мешканців українського півдня отримали направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації 

Всього було видано 25 тисяч направлень для 3 тисячі осіб з Одеської області, а також 3 тисяч з Херсонської та Миколаївської областей. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

“Після отримання повного пакета документів наші фахівці дзвонять людині, пропонують обрати підприємство, підписують з підприємством договір та після 45 днів підприємство повинно зробити протез. Торік ми забезпечили протезами 100% військових та цивільних осіб, які мали відповідні документи у 2022 році. Всього видали 25 тисяч направлень, їх отримали 3 тисячі людей з Одеської області та 3 тисячі з Херсонської та Миколаївської областей (одна людина може отримати декілька направлень – ред.)”, – додав Віталій Кольцов.

Він розповів, що зараз у кожному медичному закладі є пам’ятка, в яких вказані необхідні документи, щоб вже знаходячись у лікарні, можна було отримати якісний протез. 

“Це заява, паспорт, реєстраційний номер платника податків, рішення військово-лікарської комісії та витяг з наказу командира частини. Заяву на отримання протеза можна подати через підрозділ з питань соціального захисту, центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет особи з інвалідністю”, – розповів фахівець.

Як зазначила Наталія Одарій-Захар’єва, директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної військової адміністрації, черги на отримання протезування в Одеській області немає.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini