Фото Медіацентр Україна — Одеса: Микола Вікнянський, голова робочої групи по включенню міста Одеса до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії ОНУ імені Мечникова, кураторка платформи культури пам'яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво;
15 Листопада, 2022, 16:05

Статус центру Одеси як об’єкту ЮНЕСКО вирішать на початку наступного року

Це буде позачергова сесія країн-членів ЮНЕСКО, а номінаційне досьє зараз вивчається у Парижі. Про це під час брифінгу у Медіацентру Україна — Одеса розповів Микола Вікнянський, голова робочої групи по включенню міста Одеса до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Ми очікували, що ця сесія відбудеться у листопаді, але скоріш за все вона пройде на початку року», – зазначив спеціаліст.

Якщо за статус історичного центру Одеси проголосують, то протягом 30 днів після сесії Міністерство культури України має взяти об’єкти історичної спадщини під свою охорону. «Буде створена управляюча структура, яка буде моніторити, що має зробити власник того чи іншого об’єкту для його збереження та буде розроблена методологія оцінки дій власника», — розповів Микола Вікнянський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini