24 Листопада, 2022, 18:10

Сьогодні ми маємо можливість експортувати до 60% через морські коридори, хороші показники розвитку сухопутних маршрутів – Денис Марчук


Україна зберігає можливості для експорту через морські коридори, а також сухопутні маршрути, обговорюється можливість побудувати колію доступу до порту Литви. Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. 

«На сьогоднішній день за рахунок продовження роботи морських коридорів через порти великої Одеси ми маємо можливість експортувати до 60% через морські коридори. У нас є хороші показники з розвитку сухопутних маршрутів — залізниця, автошляхи, порти через Дунай. Євросоюз виділив порядка 1 мільйона євро на розвиток сухопутних маршрутів з території України, що дає перспективу мати можливість проходу до портів Європи незалежно від позиції росії, яка може хитати ситуацію», — повідомив Марчук. 

Всеукраїнська аграрна рада ініціювала звернення до представників уряду Польщі, щоб обговорити можливість побудови на території України широкої колії в межах 500 кілометрів, яка б сполучала Україну, Польщу і Литву, і таким чином отримати доступ до литовського порту Клайпеди. 

«На цьому етапі це буде вигідно як Україні, так і європейським партнерам, тому що це буде постійно функціонуючий логістичний центр. На реалізацію потрібно порядка 3 років та 12 мільярдів євро», — додав Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini