22 Грудня, 2022, 18:35

роспропаганда масово використовує навчених ботів, яких до п’ятого коментаря неможливо відрізнити від людини – Центр протидії дезінформації при РНБО

Машина російської пропаганди використовує автоматизоване програмне забезпечення для викривлення інформаційної ситуації в Україні. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла старший аналітик Центру протидії дезінформації при РНБО Марина Воротинцева.

«Проти нас наразі працюють не люди, а в значній мірі автоматизоване програмне забезпечення, яке займається розгоном меседжів, їх продукуванням. Ми фіксуємо настільки навчених ботів, які можуть дискутувати з реальним користувачем і до п’ятого коментаря ви не можете ідентифікувати, що ви спілкуєтесь зі штучним інтелектом, з машиною. Головна мета російської пропаганди і цієї машини — повністю імітувати соціальну дискусію в Україні. Таким чином повністю викривляється інформаційна ситуація, соціальний процес. В 2014 році вони це зробили в Луганській і Донецькій області через ВКонтакте і Одноклассники, через російські медіа, через телеканали. Вони повністю відключили там Україну і зробили свій замкнений світ неіснуючої реальності. Ми називаємо це інформаційним тероризмом», — пояснила Воротинцева.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini