Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, директорка ГО Східна правозахисна група; Вікторія Дьоміна, дослідниця випадків депортацій
9 Грудня, 2022, 15:41

Росіяни потратять понад 8 мільйонів євро на відбір “якісного матеріалу” – правозахисники про системну депортацію українських дітей до рф 

Через те, що почастішали випадки повернення “всиновлених”росіянами дітей з тимчасово окупованих територій України до дитячих будинків. Про це йдеться у звіті правозахисників про примусову депортацію дітей до рф, що був презентований під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса.

Звіт презентували Віра Ястребова, директорка ГО Східна правозахисна група та Вікторія Дьоміна, дослідниця випадків депортацій.

22 жовтня 2022 року уряд прийняв постанову про “поглиблене дослідження медичного стану дітей. “Згідно з цією постановою, росіяни виділили 353 мільйонів рублів на проведення таких досліджень. Мова йде про 82 тисячі дітей. Строк досліджень с 1 листопада по 31 грудня 2022. рф вирішила, що дітей, які мають хвороби, будуть залишати в Україні, а тих, хто може поповнити рф, як вони говорять, “якісним матеріалом”, відфільтрують, вивезуть, нададуть громадянство та змінять дані, щоб родичі дітей їх не змогли знайти”, – додала Віра Ястребова.  

Правозахисниця розповіла, що  ще 30 травня 2022 року вийшов указ володимира путіна про пришвидшення отримання громадянства росії. На думку експертки, в тому числі для виправлення демографічної кризи в росії.

Віра Ястребова додала, що для того, щоб депортовані українські діти попадали до “правильних” родин, в росії навіть започаткували спеціальні пропагандистські курси для родин, які готові “всиновити” дітей. 

Після брифінгу з нами зв’язалась представник Центру прав людини ZMINА та повідомила, що Вікторія Дьоміна не працює в даній організації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini