Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Дмитро Кубряк, лікар-нейрохірург, арбітр Української асоціації футболу, звільнений заручник Кремля
27 Грудня, 2022, 12:43

Росіяни не виконують норми Женевської конвенції – колишній військовополонений

Головною проблемою був психологічний тиск. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Дмитро Кубряк, лікар-нейрохірург,  арбітр Української асоціації футболу, звільнений заручник Кремля.

“Для росіян не існує норм Женевської конвенції, вони ці правила просто не визнають. Нас били. Тих, кого вони вважали воєнними злочинцями, тобто артилеристів, снайперів і танкістів, били і катували”, – зазначив військовослужбовець.

Головне, випробування, як розповів Дмитро Кубряк, це постійний психологічний тиск, 

“Росіяни нам постійно говорили – куди ви збираєтеся повертатися, держави України вже не існує, скоро її поділять між іншими державами. Це було найважче, але ми не сумнівалися, що Україна тримається, бо навіть перебуваючи в полоні в Оленівці, ми 5 місяців чули, як по артилерії росіян б’ють наші військові”, – розповів військовослужбовець.

Лише раз росіяни дали можливість зателефонувати родичам.

“Рідним передавали “меседж”, щоб вони йшли штурмувати Офіс Президента, Верховну Раду. Росіяни були зацікавлені підняти хвилю невдоволення проти української влади. Вони стояли над головою та слухали, про що ми говорили з родичами”, – додав військовослужбовець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini