Андрій Вітренко, перший заступник міністра освіти і науки України, Медіацентр Україна
Андрій Вітренко, перший заступник міністра освіти і науки України, Медіацентр Україна
8 Листопада, 2022, 16:15

Робота в умовах відключень електроенергії: у Міносвіти поділились рекомендаціями із закладами освіти 

Враховуючи проблеми з електропостачанням, Міносвіти вже скерували інструктивні листи до управлінь освіти у яких йдеться про  зміни в організації навчального процесу.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

«Зокрема необхідно, враховуючи можливості і здобувачів освіти і викладачів, або вчителів, розробити гнучкий графік проведення онлайн занять відповідно до безпекової ситуації. Онлайн формат використовується в тому чи іншому закладі освіти. Тобто ми можемо використовувати синхронне, або асинхронне навчання. Міністерство рекомендує для закладів вищої освіти використовувати свої бази електронних підручників, свої платформи дистанційного навчання і якщо неможливо поєднати одночасно викладача та здобувача освіти, необхідно надати право кожному здобувачу освіти використовувати електронні засоби і електронну базу даних того чи іншого закладу вищої освіти», —  пояснив Андрій Вітренко.

Також перший заступник міністра освіти і науки України розповів, що  педагогічним колективам закладів середньої освіти рекомендують створювати гнучкі графіки для проведення навчального процесу із урахуванням відключення світла. 
«Міністерство готує для здобувачів освіти, наприклад, на 1-4 клас у нас уже є застосунок для вивчення математики, який працює, як в онлайн режимі та і в офлайн режимі. Ми розробляємо спеціальну систему для Всеукраїнської школи онлайн, для того, щоб вона мала можливість працювати в офлайн режимі. Тобто щоб діти, коли у них є світло, могли завантажити на свої гаджети еталонні уроки та їх вивчати», — додав  Андрій Вітренко

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini