Фото Медіацентр Україна – Одеса: Володимир Кудрицький, Голова правління НЕК Укренерго
4 Лютого, 2023, 18:33

Робимо все, щоб вийти на графіки електропостачання 2 через 6 – Укренерго про ситуацію в Одеському районі

Для цього потрібно створити ще одне джерело постачання електроенергії до обласного центру та району. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Володимир Кудрицький, Голова правління НЕК Укренерго.

Він зазначив, що 5 і 6 лютого в Одесі та районі надалі будуть серйозні обмеження постачання електроенергії. 

“Наша головна мета – створити ще один канал подачі електроенергії, щоб вийти на графіки 2 через 6, 2 через 5, щоб кожному мешканцю Одеського району та Одесі надавати електроенергію хоча б декілька раз на день. Я не хочу давати обіцянок, які ми не зможемо виконати, але ми робимо все, щоб покращити ситуацію протягом днів, а не тижнів”, – зазначив Голова правління НЕК Укренерго.

За його словами, вже заживлена критична інфраструктура – об’єкти, які забезпечують водовідведення, водопостачання та теплопостачання.
“Зараз схема електропостачання така, що ми можемо заживити 45-50% міста та району. Але в ці показники входить і критична інфраструктура, тож на побутових споживачів залишається дуже мало”, – розповів Володимир Кудрицький.

Він додав, що така ситуація сталася через те, що всі три підстанції, які живлять Одесу та Одеський район, були неодноразово атаковані ракетами та дронами-камікадзе. 

“Обладнання, яке вийшло з ладу сьогодні, 4 лютого, ми декілька разів відновлювали, але його ресурс дійшов кінця. Зараз ми прискорюємо відновлення всіх енергооб’єктів, особливо на одному з об’єктів сфокусуємося. Але я не буду називати його з міркувань безпеки”, – зазначив Кудрицький. 

Він також додав, що зараз Укренерго, ДТЕК Одеські електромережі, ДСНС в Одеській області та обласна військова адміністрація працюють над тим, щоб створити додаткове джерело постачання електроенергії в Одесу та район.

“Ми працюємо над тим, щоб під’єднати критичну інфраструктуру до автономних джерел постачання. Це дозволить перекинути потужність на простих споживачів. Також працюємо над тим, щоб потужності з інших районів Одещини, півночі та півдня, які не так постраждали, перекинути на Одесу”, – зазначив Кудрицький.

Він також додав що найближчими днями до Одещини прибуде газотурбінна електростанція потужністю 25 мегаватів, але її підключення це питання “не одно і не двох днів, можна говорити про тиждень”.  

Така ж ситуація з кораблями-електростанціями, зазначив фахівець.

“Зараз ми розглядаємо точки підключення, щоб через мережі наших сусідів поставляти електроенергію в Україну, але на це піде не день і не два, це питання декількох тижнів”, – зазначив Кудрицький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini