Фото Медіацентр Україна – Одеса: Яніка Мерило, радниця віцепрем'єрміністра — міністра цифрової трансформації України; Роман Григоришин, заступник начальника Одеської Військової Адміністрації; Євген Левенберг, голова ГО «Громадська Рада ЕКСПО-2030»
14 Грудня, 2022, 14:54

Рішення про проведення EXPO 2030 буде або геополітичним на користь України, або прагматичним на користь грошей Саудівської Аравії – одеська ОВА

Шансів у Риму та південнокорейського Пусану немає. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Одеса – Україна висловив Роман Григоришин, заступник начальника Одеської Військової Адміністрації.

Як розповів посадовець, презентація Одеси та її конкурентів відбулася у Парижі у листопаді. Нашу заявку презентував Президент, Ер-Ріяда – два міністри та принцеса, південнокорейський Пусан – Прем’єр-міністр, Рим – мер міста.

“Я вважаю, що у Рима та Пусана мало шансів. Рішення про проведення EXPO 2030 буде або геополітичним на користь України, або прагматичним на користь грошей Саудівської Аравії”, – сказав Роман Григоришин.

Як він додав, остаточно рішення про проведення EXPO 2030 буде прийнято у листопаді 2030 року, голосувати будуть фактично міністерства закордонних справ.

“Нас вже підтримує Польща. Ми сподіваємося на комплексну підтримку ЕС. Деякі країни можуть переконати наші стратегічні партнери – Великобританія, США, Франція. А деякі потрібно буде переконати, для цього ми сформуємо місію амбасадорів”, – зазначив Григоришин.

Як додав посадовець, цю місію очолить дуже відома у світі людина, але ім’я поки що тримається у секреті.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini