Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, директорка ГО Східна правозахисна група; Вікторія Дьоміна, дослідниця випадків депортацій
9 Грудня, 2022, 15:46

Правозахисниці закликають створити державну агенцію з репатріації примусово депортованих до росії людей


Про це заявили  Віра Ястребова, директорка ГО Східна правозахисна група, та Вікторія Дьоміна, дослідниця випадків депортацій. 9 грудня у Медіацентрі Україна – Одеса вони презентували звіт про примусову депортацію дітей до рф.

“Вже сьогодні потрібно створювати орган, який буде працювати над репатріацією людей, яких примусово вивезли до рф. Треба говорити про злочини депортації і давати розуміння, які злочини коїть російська федерація. Можливо, потрібно втілити нові санкційні механізми”, – зазначила Віра Ястребова. 

Як додала Вікторія Дьоміна, наразі головна загроза для України в тому, що через мілітаризацію росія знущається з українських дітей. 

“Вихованням “патріотизму” у депортований дітей в росії займаються такі люди як генерал-полковник Володимир Шаманов, відомий по скоєнню воєнних злочинів у Чечні. Фактично в росії йде індоктринація, коли дітей виховують в рамках відповідної доктрини, як це робили у нацистському Гітлер’югенді”, – додала Вікторія Дьоміна.

Правозахисниця зазначила, що наразі конкретні цифри депортованих дітей невідомі. За російськими даними зазначено, що станом на 29 листопада в росію було депортовано 4 866 335 людей, з них 715 934 дитини.

Після брифінгу з нами зв’язалась представник Центру прав людини ZMINА та повідомила, що Вікторія Дьоміна не працює в даній організації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini