24 Листопада, 2022, 18:07

Попри війну, показники з врожайності, за попередніми оцінками, сягатимуть більше 55 млн тонн – Всеукраїнська аграрна рада

Незважаючи на складну ситуацію в Україні через війну, показники з врожайності у аграрному секторі, за попередніми оцінками, сягатимуть більше 55 мільйонів тонн. Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. 

«Незважаючи на тяжкі обставини, ми маємо непогані показники з врожайності, яка, за попередніми оцінками, сягатиме більше 55 мільйонів тонн. Це менше у порівнянні з минулим роком, але в умовах окупації, війни та економічних збитків цей показник — той, що гарантуватиме можливість продовольчої безпеки для самої країни, адже по всіх зернових протягом року ми споживаємо порядка 20 мільйонів. Тобто ми бачимо, що є значний потенціал для здійснення експорту, що дасть можливість отримувати кошти», — пояснив Марчук.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради зазначив, що аграрний сектор багато років був потужним локомотивом у підтримці аграрної економіки України. 

«Аграрний сектор надавав порядка 40% валютної виручки для країни — це колосальні кошти. Від того, як функціонує сьогодні аграрний сектор, залежить і те, як буде Україна відчувати себе в період війни», — додав Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini