Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова
Олег Малець та Андрій Москаленко, Медіацентр Україна
28 Листопада, 2022, 12:26

Понад тисячу заходів планують провести у Львові у 2025 році: місто стане молодіжною столицею Європи

Понад тисячу заходів планують провести у Львові у 2025 році, коли місто матиме статус молодіжної столиці Європи. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів керівник молодіжних просторів ТВОРИ!, що ініціювали подачу заявки на конкурс, Олег Малець.

«З цих заходів найбільш потужним буде Генеральна асамблея Європейського молодіжного форуму, куди з’їдуться понад 240 молодіжних організацій з різних куточків Європи. Але крім цього, буде величезна кількість заходів, активностей, які потрібно буде провести саме 2025 року, і до них будемо готуватися в попередні роки»,  — розповів  Олег Малець.

За словами першого заступника міського голови Львова та представника міста на конкурсі «Молодіжна столиця Європи» Андрія Москаленка, ця перемога відкриє нові можливості для молоді не лише зі Львова, а й з усієї України. 

«2025 рік, до якого ми відсьогодні починаємо готуватися як держава, буде дуже важливим. І ми сподіваємося, що в 2025 році, коли будуть всі заходи відбуватися, ми вже будемо повноцінним членом ЄС»,  — заявив Андрій Москаленко. 

У Офісі президента зазначили, хоч зараз Україна переживає складні часи, такі заходи — завжди на часі. 

«Якраз цього і добивається наш ворог, щоб ми не планували таких речей, а перебували у шоковому стані. Тому ми маємо навпаки показати ворогу, що незважаючи на все, ми незламні, ми стійко переживаємо всі біди, і хочемо побудувати країну: розвинену, європейську, правову і цивілізовану. І ми точно до цього йдемо. Якраз статус молодіжної столиці Європи — це один з елементів цього шляху до успіху», — наголосив заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров. 

Нагадаємо, 23 листопада у столиці Албанії Тірані Львів отримав статус молодіжної столиці Європи 2025 року. Заявку на участь місто подало ще до повномасштабної війни росії проти України. Зі Львовом у фіналі за почесне звання змагалися Ізмір (Туреччина), Тромсе (Норвегія) та Фуенлабрада (Іспанія).

Молодіжну столицю Європи обирають з 2009 року. Це титул, який Європейський молодіжний форум присвоює європейському місту для розширення можливостей, активізації молоді та зміцнення європейської ідентичності через проєкти, зосереджені на культурному, соціальному, політичному та економічному житті молоді.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini