16 Грудня, 2022, 14:43

Понад 55% сільського населення України повідомило про зниження доходів, понад 30% – про значне та різке зниження – ФАО в Україні

Через війну сільське населення України повідомляє про значне зниження своїх доходів, а близько чверті тих, хто займався сільськогосподарським виробництвом, зупинили або зменшили його обсяги через війну. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла провідна аналітикиня з досліджень, ФАО в Україні Анна Бурка.

«Понад 55% сільського населення України повідомило про зниження доходів, понад 30% — про значне та різке зниження. Внутрішньо переміщені особи та особи, які повернулися до своїх домівок, є найбільш вразливими до зменшення рівня доходів. У більшості домогосподарств в прифронтових областях зафіксовано значно більше зниження у порівнянні з іншими: Запорізька — 63,2%, Сумська — 67%, Миколаївська — 65%, Донецька — 63,4%», — повідомила Бурка.

Аналітикиня зазначила, що близько 25% сільського населення України, яке займається сільськогосподарським виробництвом, зупинило або зменшило обсяги виробництва через війну. Цей відсоток вищий у прифронтових областях – 38% проти 25% на національному рівні.

«Загальні сільськогосподарські збитки та втрати для сільських домогосподарств станом на вересень 2022 року становлять близько 2,25 млрд доларів США. З них близько 1,26 млрд доларів — галузь рослинництва та 0,98 млрд доларів — галузь тваринництва», — розповіла Анна Бурка.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini