Фото Медіацентр Україна – Одеса: Володимир Пашевич, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного Управління ДСНС в Одеській області ; Марина Мартиненко, речниця ГУ ДСНС в Одеській області
14 Грудня, 2022, 14:43

Понад 10 викликів на добу зараз надходить через проблеми в електромережах – ДСНС в Одеській області

Через вимкнення світла постійно виникають проблеми із великою напругою та перевантаженням мереж. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Володимир Пашевич, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного Управління Державної Служби з Надзвичайних Ситуацій в Одеській області.

“Понад 10 випадків на добу надходять до ДСНС через проблеми в розподільчих мережах – чи то через перевантаження, чи через велику напругу”, – розповів фахівець.

Марина Мартиненко, речниця ГУ ДСНС в Одеській області, додала, що дуже багато пожеж зараз виникає через коротке замкнення, яке виникає через постійні відключення електрики.

“Зараз немає безпечного обладнання. Ми щодня чуємо – горять телевізори, горять бойлери, горять пральні машинки. І зараз, коли вмикають світло, громадяни вмикають все одразу, чого робити не можна. Через це виникає величезне перевантаження. Немає жодного дня, щоб не було пожеж через перевантаження”, – додала речниця.

Тому фахівці ДСНС рекомендують – коли в оселі вимкнуло світло,  потрібно усі побутові прилади – холодильники, бойлери тощо, вимикати з мережі. Коли електрика ввімкнули – прилади треба підключати до мережі поступово, а не всі одразу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini