Фото Медіацентр Україна – Одеса: Міністр оборони України Олексій Резніков та Міністр оборони Королівства Швеція Пол Йонсон
11 Грудня, 2022, 19:40

“Планів надавати Україні літаки Gripen зараз немає” – міністр оборони Швеції

Про це під час спільного брифінгу міністрів оборони України та Швеції Олексія Резнікова та Пола Йонсона у Медіацентрі Україна – Одеса заявив голова оборонного відомства Швеції.

“Планів надсилання літаків Gripen немає, скажу відверто”, – зазначив міністр.

Він додав, що декілька тижнів тому уряд та парламент Швеції ухвалили 9-й пакет допомоги України з боку Швеції.

“Він на 50% більше, ніж 8-й. В цьому пакеті ми надаємо нові системи ППО та амуніції, є пункт, пов’язаний з зимою. Ми розширюємо підтримку України, на фоні посилення ескалації з боку росії”, – зазначив Пол Йонсон.

Як зазначив Олексій Резніков, на його думку, абсолютно реалістично, що у 2023-му році Україна отримаємо від західних партнерів сучасні системи озброєння, літаки та танки. 

“Дві речі, які революційно посилять нас – це танки та літаки натівського стандарту. Проблем навчити наших військових працювати з західною технікою немає. Я вважаю, що західні партнери вивчають, які системи озброєння краще нам поставити. Щоб було достатньо запасів запчастин, боєприпасів, були ресурси для ремонту цієї техніки”, – додав Олексій Резніков. 

Як зазначив Пал Йонсон, наступного року Швеція буде головувати у Раді Європи. “Захищати інтереси України в Європі буде важливим завданням для нас. Україна є пріоритетом для Швеції”, – зазначив міністр. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini