16 Листопада, 2022, 12:45

Передчасно говорити, що резолюція ООН щодо репарацій росії вже створила механізм стягнення коштів на користь України – нардеп Федір Веніславський 

Говорити про те, що вчорашня резолюція Генеральної Асамблеї ООН вже створила дієвий механізм, який дозволить Україні стягувати кошти для відновлення держави за рахунок росії, передчасно. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента в Верховній раді України Федір Веніславський.

“Вчорашня резолюція Генеральної Асамблеї ООН є одним із дуже важливих елементів нашої системної діяльності в сфері притягнення росії до відповідальності. Насамперед, для створення юридично виважених механізмів для компенсації тієї шкоди, яку російська федерація завдала з перших днів війни і продовжує завдавати”, – зазначив нардеп.

Веніславський наголосив на тому, що всі резолюції Генасамблеї ООН носять рекомендаційний характер – і вчорашня також. 

“Проте це є чіткий сигнал найвищого міжнародно-правового рівня про те, що російська федерація буде змушена виплатити репарації за шкоду, яку вона завдала Україні. Дискусія йде лише про те, на які саме активи буде звернено стягнення. Сам факт того, що після вчорашньої резолюції це питання почало на високому рівні обговорюватися у російській федерації, свідчить про те, що ми на правильному шляху. Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи перед ухваленням резолюції, дуже чітко визначив мету і меседжи резолюції: змусити міжнародного злочинця нести юридичну відповідальність за свої дії, які він вчинив проти України, українського народу та державності”, – пояснив представник Президента в Верховній раді. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini