Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Резніков, міністр оборони України; Маріо Баножич, міністр оборони Республіки Хорватія
29 Березня, 2023, 18:19

Отримання Україною бойового літака 4-го покоління – це лише питання часу – міністр оборони України

Але з отриманням основного бойового літака український контрнаступ одразу ж не розпочнеться. Про це на спільному брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса міністрів оборони України та Хорватії, Олексія Резнікова та Маріо Баножича, заявив очільник українського відомства.

“Основний бойовий літак – це в першу чергу частина нашої протиповітряної оборони, це постулат №1. Це той елемент, якого ще не вистачає нам, щоб вважати, що система ППО створена достатньо ефективно. Для контрнаступу дуже важливо мати панування в повітрі, але ми будемо виходити з тих ресурсів і реалій, що є… Отримання нами сучасного бойового літака 4-го покоління – це питання часу, ми їх будемо мати, я в цьому не маю сумніву”, – зазначив Міністр оборони України.

Також Олексій Резніков зазначив, що отримання літаків і навчання пілотів займе деякий час, томуопція контрнаступу та отримання літаків будуть розділені в часі”.

Олексій Резніков також спростував інформацію про те, що Україна отримала від Франції літаки Mirage 2000 та інформацію про те, що українські військові зараз опановують цей літак.

“Я б хотів дати технічне розуміння. Сьогодні в наявності ЗСУ є винищувач Міг 29, який може “бачити” радаром на відстань 60 км, вражати повітряні цілі – на 30 км. Ворог на Су-35 “бачить” більше ніж на 200 км, може вражати повітряні цілі на відстані понад 140 км. У Mirage 2000 показники такі ж самі, як Міг 29. Ми з задоволенням матимемо будь-які авіаплатформи. Але основний бойовий літак має бути більш сучасний, з можливістю “бачити” більш ніж на 200 км, і вражати на більш ніж 150 км”, – зазначив Олексій Резніков.

Його колега Маріо Баножич додав, що сподівається, що найближчим часом уряд Хорватії завершить передачу Україні 14 гелікоптерів Мі-8.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini