Фото Медіацентр Україна – Одеса: Дмитро Плетенчук, начальник пресслужби тактичної групи “Грім”, капітан-лейтенант
21 Березня, 2023, 12:24

Окупанти зосередилися на обстрілі приватного сектору – сили оборони Херсону

Страждає перш за все херсонська агломерація. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Дмитро Плетенчук, начальник пресслужби тактичної групи “Грім”.

“Населеним пунктам навколо Херсону дістається найбільше. Окупанти гатять просто по районах. Приватний сектор Херсону також страждає найбільше. Якщо раніше в Херсоні окупанти обстрілювали багатоповерхівки, то зараз вони зосередилися саме на приватному секторі.
Тому що там щільність населення більше – ці люди в себе в дома і нікуди їхати не збираються”, – розповів Плетенчук.

Офіцер також додав, що на лівому берегу росіяни вдаються до провокацій та обстрілюють окуповані райони. 

“Вони намагаються з’ясувати, який район найменш лояльний до окупаційної влади, і саме по цих мікрорайонах вони намагаються здійснювати свої провокації. Наприклад, Олешки. І ці райони періодично страждають від обстрілів саме росіян. Для цього вони використовують міномети, тому що на такій дистанції досить важко виявити, звідки вівся вогонь”, – зазначив офіцер.

Дмитро Плетенчук також додав, що зараз головне завдання Збройних сил України – не допустити обстрілів Херсону та загибель цивільних людей.

“406 окрема артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова працює цілодобово, як і інші підрозділи. Судячи з того, як ми наносимо вогневі ураження, ми навіть випереджаємо Миколаївщину, яка протягом 9,5 місяців знаходилася фактично на лінії зіткнення. Завдяки цій роботі ми знизили темпи обстрілів”, – розповів офіцер.

Він також додав, що 406-та бригада успішно застосовує артилерійські системи M777. 

“Наші вороги на лівому березі відчули, що таке влучний артилерійський вогонь” – зазначив Плетенчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini