Фото Медіацентр Україна – Одеса: Володимир Савченко, керівник проєкту “Місто Майбутнього”; Владислав Михайленко, PhD в галузі екології, асистент кафедри екології та охорони довкілля Одеського державного екологічного університету, член ради молодих вчених при Одеській обласній адміністрації, координатор проєкту “Місто майбутнього”
24 Січня, 2023, 12:22

Одеські волонтери “перетворили” 11 мільйонів пластикових кришечок на реанімобіль для військових

До ініціативи одеситів зібрати пластик долучилися понад 50 населених пунктів України. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Володимир Савченко, керівник проєкту “Місто Майбутнього” волонтерського руху “Спільна мета”. 

“До нашої ініціативи долучилися 6 обласних центрів. Ми збирали кришечки 9 місяців, на місцях їх сортували діти, літні люди. Загалом зібрали 11 тонн пластику, 11 мільйонів кришечок. Потім ми здали цей пластик на перероблювання, і за отримані гроші придбали реанімобіль, який поїде в район Бахмуту до 67-ої бригади”,  – розповів Володимир Савченко.

Авторам ідеї вдалося отримати за вторсировину близько 3,5 тисяч доларів. Сам автомобіль коштував близько 5 тисяч доларів, тому різницю волонтери збирали, оголосивши додатковий збір. Обладнати реанімобіль допомогла одеська обласна військова адміністрація. 

Як додав Владислав Михайленко, координатор проєкту “Місто майбутнього” волонтерського руху “Спільна мета”, до збору кришечок волонтери планують долучили школи.

“Ми отримали листа від одеської обласної військової адміністрації. В кожній школі одеського регіону будуть збирати та сортувати пластик, а влада нам допоможе з логістикою. Школи збирають швидко, і якби вони зараз працювали, ми б зібрали на цей автомобіль за місяць. Також до нас хочуть доєднатися Сумська та Черкаська області”, – зазначив волонтер.

Як зазначив Володимир Савченко, з початку широкомасштабної агресії волонтерський рух “Спільна мета” придбав вже понад 60 автомобілів для військових.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini