Фото Медіацентр Україна — Одеса: Олег Шевчук, актор і режисер «Театру на Чайній» (онлайн), Юрій Ющенко, художній керівник Одеського театру ляльок, Лілія Штекель, художній керівник театру Юного Глядача, Тетяна Орел, PR-директор Театру музкомедії, Валерія Федотова, директор Українського драматичного театру, Ігор Чернецький, диригент Одеського національного театру опери та балету, Олена Шаврук, акторка та режисерка театру імені Перуцького
28 Жовтня, 2022, 17:45

Одеські театри відмовляються від вистав російською мовою та від російської драматургії

Про такі зміни підходу до своєї роботи під час війни розповіли театральні діячі Одеси під час дискусії «Як театральне мистецтво переосмислює російсько-українську війну», що відбулася у Медіацентрі Україна — Одеса.

«Зараз ми поновляємо репертуар, працюємо над тим, щоб кожного місяця були нові вистави. Ми повертаємо на сцену вистави, коли давно вже не йшли. Також у нас було багато вистав російською, зараз їх не буде, ми перезапускаємо їх українською. Тому у нас 2-3 прем’єри на тиждень», — розповів під час дискусії  керівник літературної частини Одеського академічного театру ляльок Юрій Ющенко.

На вистави українською мовою переходять і в Одеському театрі юного глядача імені Юрія Олеші, розповіла керівник літературно-драматургічної частини театру Лілія Штекель.

«Ми зробили багато нових вистав, в березні почали шукати нові п’єси. З березня у нашому репертуарі чотири нові вистави, незабаром буде прем’єра вистави «Колисанка», режисера Олександра Далевтяна. Наші актори дуже легко переходять на українську мову. Російської мови більше не буде», – додала Лілія Штекель.

Олег Шевчук, актор і режисер «Театру на Чайній», який зараз на фронті, включився онлайн та розповів, що до війни у театрі планувалася прем’єра вистави «Відкрите море». Зараз її перекладають на українську, і вона, я і подальші прем’єри теж будуть українською. 

«Можливо, це буде радикально, але я вважаю, що після того, як наш агресивний сусід вдерся до нашої країни, після того, що він робить, особисто я 5-10 років до російської драматургії звертатися не буду. Ми йдемо до Європи. Зараз дуже важливо, щоб діти, молодь знайомилися по перше, з українською літературою та драматургією,  і європейською. Можливо, колись ми повернемося до російської, але зараз ні», – сказав Олег Шевчук. 

Повне відео дискусії можна подивиться тут.

Для  довідок: +38 050 089 58 30

Email: [email protected] 

Шукайте нас тут:

Website: https://mediacenter.org.ua

Telegram: https://t.me/mcu_odesa 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCakUdCyDNCdzfosJN2fAWpw

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini