Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Чорний, голова координаційного гуманітарного штабу Одеської області
9 Лютого, 2023, 15:54

Одеса готує другий волонтерський десант до Херсону – потрібні водії спеціальної техніки та електрики

Виїзд до Херсону планується в середині лютого, працювати потрібно буде щонайменше два місяці. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олексій Чорний, голова координаційного гуманітарного штабу Одеської області.

В рамках першого десанту, який тривав 10 днів, працювало 11 осіб – кияни, одесити, а також громадяни Британії та США. “Ми отримали багато схвальних відгуків, від місцевої влади. Посадовці зазначали, що в них кадровий голод. З понад 600 людей, які працювали з гуманітаркою, залишилося лише 60. Не було людей, щоб фасувати та розносити гуманітарну допомогу”, – розповів Чорний.

Зараз готується друга частина десанту. Як зазначив Олексій Чорний, одеський координаційний гуманітарний штаб отримав вже 20 заяв з різних міст.  

“Люди вже пройшли співбесіду, їм розповіли про умови, про вимоги, про фізичну форму і про розуміння, в яких умовах доведеться працювати.  Як надавати медичну допомогу. Працювати потрібно буде 2 місяці. Задання – фасування, розвантаження гуманітарки, рознесення за адресами”, – зазначив Олексій Чорний.

Він також додав, що багато проблем в селах біля Херсону, тому частина групи буде працювати там. “Для цього нам потрібен пасажирський транспорт. Звертаюся до тих, хто може надати такі автобуси. Також потрібні електрики, водії категорії спеціальної техніки –  екскаватори, крани, бульдозери. Техніка є, є потреба розібрати завали, але немає тих, хто працюватиме. Але я впевнений – ті, хто готові допомогти, потім навіть отримають роботу”, – зазначив посадовець.

Як додав Чорний, волонтерів забезпечать касками та бронежилетами.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini