Орест Чемерис, Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації, Наталя Іванченко генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України
10 Листопада, 2022, 15:36

Новий сезон захворюваності на грип вже розпочався — Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України

В Україні стартував новий сезон захворюваності на грип. Зокрема, на Львівщині із симптомами гострої респіраторної інфекції лише протягом тижня ушпиталили 183 особи. Тести на коронавірусну хворобу у цих пацієнтів виявились негативними, однак методом ПЛР медикам вдалось виявити 67 випадків зараження грипом. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Орест Чемерис, Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної військової адміністрації. Водночас, за його словами, від вересня статистика захворюваності на COVID-19 залишається стабільною, а подекуди — йде на спад. 

«Ситуація з ковідом на Львівщині залишається стабільною, станом на сьогодні 227 осіб перебувають на стаціонарному лікуванні. Проте, протягом останнього тижня є тривожні тенденції, в період з 31.10 до 7.11 лише в обласну львівську лікарню госпіталізовано 183 особи з ознаками ГРВІ, і з них 110 дорослих та 73 дітей», — розповів Орест Чемерис.

За словами Ореста Чемериса, вакцин проти грипу, які можна придбати самостійно в аптеках, наразі достатньо. Також в департаменті охорони здоров’я очікують на поставку безкоштовних доз для вразливих груп населення.  

 «Станом на сьогодні, у нас є доступна в аптечній мережі вакцина «Джісі Флю», це є чотирьохкомпонентна вакцина, яка здатна захистити всіх, хто виявить бажання провакцинуватись від вірусу грипу. Крім того, ми найближчими днями очікуємо централізовану поставку від МОЗу вакцини проти грипу, яка буде першочергово скерована на групи населення, які мають підвищений ризик до захворюваності на грип».

Загалом, за словами генеральної директорки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталі Іванченко, фахівці прогнозують 4 види грипу, які циркулюватимуть протягом цього епідсезону. Проти всіх видів інфекції наявні вакцини — ефективні. 

«Згідно прогнозу ВООЗ, в цьому сезоні ми очікуємо грип А—Н1N1 «Вікторія», який нам відомий з 2019 року і ніби-то жодних незрозумілих випадків перебігу захворювання він не викликав, грип А—Н3N2 «Дарвін», який вперше був у 2021 році і ми не знаємо як він себе веде, грип В «Австрія», який теж був типований у 2021 році і ми нічого не можемо про нього сказати, і четвертий грип В «Пакет», який теж нам відомий останні 9 років. Тому всі вакцини, які виготовлені для цього епідсезону 2022-2023 року, захищають від всіх 4 штамів, які прогнозовано будуть циркулювати у цьому епідсезоні», — запевнила Наталя Іванченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini