Фото Медіацентр Україна – Одеса: Вадим Пєнов, доцент кафедри фізіології, здоров'я та безпеки людини ОНУ ім. І.І. Мечникова
14 Грудня, 2022, 15:01

Наслідки можливої техногенної катастрофи на Запорізькій АЕС будуть як “шість Чорнобилів” – експерт

Радіація забруднить не тільки територію України, а й інших держав. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Одеса – Україна розповів Вадим Пєнов, доцент кафедри фізіології, здоров’я та безпеки людини ОНУ ім. І.І. Мечникова.

“Якщо хоча б на одному енергоблоку ЗАЕС буде техногенна катастрофа, територія ураження буде більше в шість разів, ніж після катастрофи на ЧАЕС”, – розповів Вадим Пєнов.

Перше, що потрібно зробити після тактичного ядерного удару чи техногенної аварії на АЕС – покинути відкритий простір та максимально загерметизувати приміщення, порадив фахівець.

“У приміщення треба просидіти мінімум 3 доби. Для цього треба мати триденний запас води з розрахунку 2 літри на людину та такий самий запас продуктів. Вони повинні зберігатися у герметичній тарі. Також раджу зробити кожному ватно-марлеву пов’язку”, – зазначив Вадим Пєнов.

Як додав фахівець, небезпечна доза опромінювання для людини –понад 10 зівертів. Якщо людина перебуває у зачиненому приміщенні та в десятках кілометрів від епіцентру вибуху, то смертельної загрози немає.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini