Фото Медіацентр Україна — Одеса: Микита Козиренко (зліва), керівник українського представництва міжнародної правозахисної агенції West Support
23 Листопада, 2022, 11:56

На Харківщині правозахисники з агенції West Support виявили понад 1850 воєнних злочинів та порушень прав людини 

Переважно ці злочини зробили російські військові та люди без розпізнавальних знаків, які говорили російською. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса розповів Микита Козиренко, керівник українського представництва міжнародної правозахисної агенції West Support.

«На Харківщині ми виявили дуже багато сіл, де були воєнні злочини. Загалом понад 1850 фактів скоєння воєнних злочинів, норм женевської конвенції та прав людини. Ми виявили як мінімум чотири місця, де катували цивільних та військових», — розповів фахівець.

Як додав Микита Козиренко, потім усі зібрані докази передається до київського офісу агенції, опрацьовуються, а згодом передаються до Офісу Генерального прокурора України до департаменту воєнних злочинів та у Міжнародний Кримінальний Суд у Гаазі, Нідерланди. 

Як зазначив фахівець, потім на злочинців чекає військовий трибунал. «Дуже багато порушень гуманітарного права та женевської конвенції», — додав Козиренко. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini