23 Березня, 2023, 18:23

Микола Точицький: Ліпшого військового гаранта, ніж НАТО я на сьогодні не бачу

Від того, як швидко Україна стане частиною НАТО, залежатиме спокій мінімум на Європейському континенті.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький під час панельної дискусії в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Так, навіть та сама 5 стаття недосконала, тому що там дається час на консультації, однак, серед тих країн, які поділяють цінності, і не лише поділяють, але й здатні їх силами та засобами захищати, окрім НАТО поки що нічого не існує», – наголосив він.

Своєю чергою, заступниця голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та парламентського співробітництва Марина Бардіна висловила переконання, що для України майбутній шлях після перемоги однозначно визначений євроатлантичною інтеграцією. 

А для світу, наголосила народна депутатка, повинен бути напрацьований новий порядок денний, в якому є гарантії, є зрозумілі правила, коли жодна з країн не може порушити цей світовий порядок.

«В нас лишатиметься географічно сусідом росія та Білорусь, і Україні потрібні стовідсоткові гарантії, не Будапештський меморандум, який не працює. Потрібен стовідсотковий документ, який забезпечить ці гарантії. І для мене з таких інструментів, відомих на міжнародній арені, є НАТО».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini