22 Березня, 2023, 18:15

Ми хочемо, аби у військових більше не було труднощів з документами – Масі Найєм

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація Правового навігатора для військових, онлайн-платформи, де зібрано відповіді на найпоширеніші запитання щодо існуючої системи. 

«Найголовніше, що ми хотіли досягнути цим, щоб у військових була ясність, що робити з документами, щоб не було складних ситуацій, коли їм хтось пояснює на словах, куди йти, які документи зібрати, а це все ще треба записати… Але це військова людина, вона поранена, вона вже все, що могла віддати, віддала державі», – на цьому наголосив Масі Найєм, співзасновник Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» під час презентації платформи.

Своєю чергою, Голова Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» Любов Галан пояснила із яких актуальних розділів складається платформа.

«Наш навігатор складається із п’яти стадій. Фактично це наслідок нашого аналізу. Перед тим як ми запустили в роботу з юристами навігатор, ми провели для себе з’ясування, по яких етапах військовослужбовці поранені отримують найбільше болю, де закрито найбільше питань. Таких стадій, на нашу думку, п’ять. Це – питання евакуації; питання етапу лікування і встановлення обставин поранення, яке впливає на подальші кроки цієї людини; це безпосередньо військово-лікарська комісія; в деяких випадках лікування за кордоном; у випадку, якщо це було поранення, яке призвело до інвалідності, це власне встановлення інвалідності» – розповіла вона.

Крім того, Любов Галан зазначила, що на початку роботи з родинами військовослужбовців, з пораненими, стало зрозумілим, що сьогодні на жаль, серед юристів з приватного ринку є зловживання. 

«Часто на ринку найпростіший рапорт, який необхідний пораненому, може коштувати декілька тисяч гривень. Хоча це дуже простий документ, який можна фактично самостійно завантажити та самостійно написати», – зауважила Голова Правозахисного центру.

Саме тому, наголосила Любов Галан, навігатор має усі підвантажені документи, які можна завантажити та написати під конкретну людину.

«Ми не можемо, як громадська організація, на жаль, забезпечити консультації усім, але ми можемо побудувати прості алгоритми, дати оці інструменти самозарадності для людей, які хочуть цим скористатися».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini