Фото Медіацентр Одеса – Україна: Ярослав Надь, міністр оборони Словаччини
25 Січня, 2023, 18:24

“Ми готові хоч зараз надати Україні наші танки Т-72, але про “Леопарди” мова не йде” – міністр оборони Словаччини

На озброєнні республіки зараз стоять 30 таких танків, і Словаччина готова їх передати Україні, якщо західні союзники нададуть заміну. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

“Влітку 2022 ми погодилися з Німеччиною, що зможемо передати Україні 30 БМП в обмін на 15 “Леопардів”. У грудні 2022 ми отримали лише один танк. Очікуємо, що у березні отримаємо ще 2 танки, і будемо отримувати їх кожного місяця, поки не отримаємо всі. Але про передачу “Леопардів” від Словаччини Україні переговори не ведуться”, – розповів посадовець. 

Проте, як зазначив міністр оборони, Словаччина має на озброєнні 30 радянських танків T-72. “Ми готові їх передати Україні хоч завтра, ми отримаємо необхідну підтримку від західних країн”, – зазначив Ярослав Надь.

Про готовність передати Україні 14 танків Challanger 2 вже заявила Великобританія. Також Німеччина надасть 14 танків Leopard 2 A6 зі складів Бундесверу. Крім того, Берлін дозволив реекспорт цих бойових машин. Про готовність відправити Україні танки типу Leopard заявила низка країн Європи, зокрема Іспанія і Польща.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini