7 Листопада, 2022, 12:47

Мета окупантів — лишити на місці Херсонщини пустелю — колишні мешканці Херсона про дії росіян на окупованій території

Окупанти масово розграбовують музеї та інші заклади культури на Херсонщині. Зокрема, із 31 жовтня вже вивезли до Криму експонати херсонських художнього та краєзнавчого музеїв. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла Світлана Думинська, керівниця управління культури Херсонської міської ради, яка нині проживає у Львові. 

З її слів, окупанти майже відкрито крадуть експонати, до того ж, вивозять їх, не дотримуючись жодних правил транспортування.  

«Там більше 10 тисяч експонатів — це картини, гравюри, починаючи з 17 століття…. Це цінності, які були окрасою не тільки обласного центру, взагалі ця колекція — одна з найпотужніших колекцій обласних музеїв України… Вже 4 числа (листопада — ред.) надійшли новини з Сімферополя, що до центральної частини Сімферополя приїхали експонати Херсонського художнього музею. Привезли дві фури, потім привезли ще 2 фури. Та сама ситуація і з херсонським краєзнавчим музеєм, але про нього у нас набагато менше інформації», — розповіла Світлана Думинська. 

Зі слів Наталі Журженко, начальниці управління освіти Херсонської міської ради, окупанти також розграбували всі заклади освіти у Херсоні, а їх всього 151. Деякі з них — перетворили на схованки чи бази російських  військових. 

«Наразі всі заклади освіти вони зачинили і масово розграбували… Вони вивезли все: комп’ютерну техніку, меблі, в деяких закладах вони навіть познімали лінолеум», — розповідає Наталя Журженко.

Також, окупанти масово, без згоди батьків, вивозять херсонських школярів до тимчасово окупованого Криму. 

«З 6 жовтня вони оголосили про канікули, частину дітей вивезли до Криму. Очевидці говорять про близько 20 автобусів, і вони переправили дітей на лівий берег Дніпра і вже їх вивезли до Криму… Батькам дітей повідомили, що вони мають переїхати до Криму (щоб повернути собі дітей — ред.)», — додала Наталя Журженко. 

За інформацією Олександра Гунька, головного редактора сайту «Нова Каховка City», окупанти виселяють з Херсонщини не тільки школярів, а й всіх мешканців, зокрема, і незахищені верстви населення: пацієнтів психіатричних лікарень та геріатричних пансіонатів. 


«Те, що зараз робиться на Херсонщині — це нахабний неприкритий геноцид українського населення. Після викрадень, розстрілів — тепер  депортація… Єдина різниця між депортацією кримських татар в тому, що їх вантажили в товарняки, а зараз людей вантажать в автобуси. Суть та сама — залишити на Херсонщині пустелю», — вважає Олександр Гунько.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini