фото: Львівська міська рада
22 Листопада, 2022, 15:17

Львівщина першою в Україні запровадить е-квитки на міжміські перевезення — ОВА

Львівщина першою в Україні запровадить квитки на міжміські перевезення в межах області. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна розповів Юрій Бучко, заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації. Область вже визначила переможця тендеру — компанію, яка реалізовуватиме проект. 

«Було оголошено конкурс на вибір претендента на встановлення електронного квитка, це так званий інвестор, який за свої кошти встановить відповідне обладнання (валідатори — ред.) та буде адмініструвати цю послугу», — сказав Юрій Бучко. 

За його словами, на відміну від подібної системи, яка вже працює у Львові, вартість е-квитка буде не фіксованою, а залежатиме від відстані, яку проїде пасажир.   

«Як буде працювати: пасажир заходить, при вході відмічається відповідно карткою чи будь-яким іншим приладом, фіксує на якій зупинці він заходить, при виході знову повторює цю функцію, система бачить від якої зупинки до якої він проїхав, відповідно стягується плата за проїзд», — розповів заступник начальника Львівської ОВА.

Також в ОВА планують запровадити перехідний період, коли мешканці області зможуть розраховуватись за проїзд і готівкою, і електронними картками чи пристроями. Також в планах — врегулювати з керівництвом територіальних громад області процес сплати проїзду пільговиків. 

Метою запровадження системи електронної оплати в області називають ретельніший облік коштів, які надходять від оплати за проїзд. 

Реалізація цього проєкту займе орієнтовно 6 місяців

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini