Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Резніков, міністр оборони України; Арвідас Анушаускас, міністр оборони Литви
9 Лютого, 2023, 16:05

Литва передає Україні 36 зенітно-ракетних комплексів, здатних ефективно збивати іранські дрони

Також у балтійській країні вже підготували 15 інструкторів, які будуть навчати українських військових в Україні. Про це під час спільного брифінгу міністрів оборони Литви та України у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Арвідас Анушаускас, міністр оборони Литви.

“Ми вже завершили навчання 15 інструкторів, які будуть готові працювати на території України та готувати українських військових. Також ми передаємо Україні 36 зенітно-ракетних комплексів, які можуть ефективно протидіяти дронам”, – зазначив Арвідас Анушаускас.

Міністр оборони України Олексій Резніков додав, що під час зустрічі в Одесі обговорювалися наступні пакети допомоги, і одним з пріоритетів є саме засоби ППО.

“Ми очікуємо, що нам допоможуть системами ППО, які більш технічно можуть боротися проти іранських дронів. Хочу зазначити важливість того, що литовська сторона готує не просто операторів ЗРК, а саме інструкторів, які потім зможуть навчити наших військових. Тобто, вони тренують тренерів”, – додав під час брифінгу міністр оборони України Олексій Резніков.

Його литовський колега зазначив, що Литва буде робити все, щоб Україна перемогла у цій війні.

“Шлях до перемоги буде непростим, але можу запевнити, що Литва разом з іншими демократичними країнами буде підтримувати Україну на цьому шляху”, – додав Арвідас Анушаускас.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini