11 Листопада, 2022, 13:25

Ініціатива «Трибунал для Путіна»: вже задокументували понад 24 тис. воєнних злочинів росіян

Понад 24 тисячі воєнних злочинів росіян вже задокументували в рамках ініціативи «Трибунал для Путіна». Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Святослав Рубан, документатор ініціативи,Центр громадянських Свобод.

«На сьогоднішній день було задокументовано більше ніж 24 тис. таких епізодів. Тож, проєкт перебуває в постійному динамічному розвитку. До ініціативи долучаються волонтери, які беруть участь в польових виїздах для проведення інтерв’ю, для фіксації свідчень або постраждалих, або свідків подій, також долучаються адвокати, які потім формують відповідні справи і супроводжують їх подання та подальший рух задля відновлення справедливості», — розповів Святослав Рубан. 

Наразі фахівці ініціативи співпрацюють з міжнародними органами, щоб якнайшвидше домогтись створення гібридного трибуналу як для представників вищих органів влади рф, так і безпосередньо для виконавців воєнних злочинів. 

«Є декілька варіантів, над якими працюють як на державному рівні, так і ми, як працівники неурядових організацій. В будь-якому випадку це процес, який займе певний час.. Наприклад, Генпрокуратура задокументувала понад 40 тисяч воєнних злочинів… Ми співпрацюємо з міжнародним кримінальним судом, з Європейським судом з прав людини, тому механізми зараз створюються», — запевнив Святослав Рубан. 

Довідково: Глобальна ініціатива Центру громадянських свобод «Трибунал для Путіна» була створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів за Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, що стали об’єктом нападу. Ініціатива активно працює на міжнародному рівні, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС та Міжнародного кримінального суду для зупинення злочинів і покарання винних.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini