Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олексій Резніков, міністр оборони України; Маріо Баножич, міністр оборони Республіки Хорватія
29 Березня, 2023, 18:09

Хорватія може тренувати українських інструкторів з розмінування міністр оборони України

Збройні сили цієї країни мають “величезний досвід у гуманітарному розмінуванні”. Про це на спільному брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса міністрів оборони України та Хорватії, Олексія Резнікова та Маріо Баножича, заявив очільник українського відомства.

“Хорватія має фантастичний досвід розмінування. Це країна, яка займається гуманітарним розмінуванням більше ніж 25 років і продовжує це робити, тому що це спадок від тієї війни. В них дуже потужний національний центр розмінування, тому ми обговорювали можливість підготовки наших інструкторів заради проведення гуманітарного розмінування наших земель і водної поверхні”, – зазначив міністр оборони України.

“Наш досвід війни в 90-х – це причина, чому ми знаємо, що відбувається, і чому ви праві. Ми також говоримо про догляд за ветеранами й такі повоєнні дії, як розмінування. Хорватський уряд з самого початку війни надає допомогу – політичну, дипломатичну, фінансовому, технологічну підтримку.  Ми не зупинимося на цьому – Хорватія продовжить допомагати різними шляхами”, – зазначив Маріо Баножич.

Олексій Резніков додав, що сторони домовилися про подальшу співпрацю у цьому напрямку.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini