Фото Медіацентр Україна – Одеса: Денис Лавренко, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України; Роман Мулява, начальник відділу соціально-гуманітарного забезпечення південного регіонального управління Державної прикордонної служби України; Олег Якубець, командир третього взводу першої роти батальйону поліції “Цунамі”
3 Лютого, 2023, 15:55

“Гвардія наступу”: поліція, прикордонники та нацгвардія створюють вісім штурмових бригад та шукають добровольців

В Національній гвардії формують 6 бригад, в прикордонній службі та поліції – по одній. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіли представники ціх силових структур, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України Денис Лавренко, начальник відділу соціально-гуманітарного забезпечення південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Роман Мулява, та командир третього взводу першої роти батальйону поліції “Цунамі” Олег Якубець. 

“В національній гвардії створюються нові підрозділи – “Червона Калина”, “Рубіж”, “Спартан”, “Кара-Даг”, “Буревій” та “Азов”. Це ніяким чином не мобілізація. Підрозділи створюються на базі існуючих частин. будуть створюватися з найбільш мотивованих громадян, які хочуть захищати країну”, – розповів Денис Лавренко.

За його словами, охочі приєднатися до лав нацгвардії можуть прийти до двох центрів надання адміністративних послуг в Одесі, а також у ЦНАПах в Ізмаїлі, Подільську, Чорноморську, Березовці, Білгород-Дністровському та Болграді. Денис Лавренко також додав, що приєднатися до новостворених бригад зможуть і ті громадяни, яких мобілізують, і контрактники.

“Формування бригади “Сталевий кордон” вже розпочалося. Вона буде створюватися на базі 15-го прикордонного загону. Кістяк підрозділу – це люди з великим бойовим досвідом. Очолювати бригаду буде герой України полковник Валерій Падитель. Він учасник оборони Маріуполю, був на “Азовсталі”, – розповів Роман Мулява, начальник відділу соціально-гуманітарного забезпечення південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Як розповів Олег Якубець, командир третього взводу першої роти батальйону поліції “Цунамі”, бригада “Лють” складається з батальйонів полк “Сафарі”, полк “Цунамі” та батальйон“Луганськ-1”. “Ми набираємо вмотивованих людей, які хочуть боронити державу. У нас достойні зарплати та вмотивований колектив, який добре себе показав у бойових діях”, – додав офіцер.

Заробітна плата бригаді у рядового складу становить 25-27 тисяч гривень плюс 30 тисяч нагороди, що встановив Президент України. “Тобто 55-57 тисяч гривень людина буде отримувати на місці та під час навчання, а коли буде виїжджати на лінію зіткнення, то військовослужбовець буде отримувати ще додаткові 70 тисяч гривень в місяць”, – розповів Олег Якубець.

Полк “Цунамі” набиратиме добровольців у Вінницькій, Миколаївській, Кіровоградській, Одеській та Херсонській, та областях. Підрозділ потребуватиме близько 1200 військовослужбовців.

Як додав Роман Мулява, персонал будуть готувати 2-3 місяці за кращими стандартами та озброєні найсучаснішими зразками зброї.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini